SEO Çalışması

SEO Çalışması Nedir?

SEO Çalışması: İki ana SEO çalışması türü vardır: site içi SEO ve site dışı SEO. Site içi SEO, bir web sitesinin içeriğini ve yapısını mümkün olduğunca arama motoru dostu hale getirmek için optimize etme sürecidir. Site dışı SEO, bir web sitesinin dış profilini ve bağlantılarını mümkün olduğunca arama motoru dostu hale getirmek için optimize etme sürecidir.

SEO çalışması bir web sitesinin başlık etiketlerini, meta açıklamalarını, başlık etiketlerini, resimlerini ve bir web sitesinin arama motoru sonuç sayfalarında (serp’ler) nasıl sıralandığını etkileyen diğer öğeleri optimize etmeyi içerir. Site dışı SEO, bir web sitesinin dış profilini ve bağlantılarını mümkün olduğunca arama motoru dostu hale getirmek için optimize etme sürecidir. Bu, diğer web sitelerinden yüksek kaliteli bağlantılar geliştirmeyi, sosyal medya profilleri oluşturmayı ve diğer web sitelerinde yüksek kaliteli içerik yayınlamayı içerir. SEO çalışması, mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için düzenli olarak güncellenmesi ve optimize edilmesi gereken sürekli bir süreçtir.

SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

SEO çalışması için birçok önemli faktör vardır, ancak en önemlilerinden biri, Google veya diğer arama motorlarının nasıl çalıştığını ve bir web sitesini sıralarken ne özellikler, şartlar aradıklarını anlamaktır. Bir web sitesini sıralarken arama motorlarının kullandığı üç ana faktör vardır:

Site İçi Optimizasyon: Bu, web sitenizin başlığını, meta açıklamalarını, başlık etiketlerini, resimleri ve sayfanızdaki diğer öğeleri optimize etmeyi içerir.
Site Dışı Optimizasyon: Bu, yüksek kaliteli web sitelerinden bağlantılar almayı, değerli içerikler oluşturmayı ve sosyal medya varlığınızı optimize etmeyi içerir.
Teknik Optimizasyon: Bu, web sitenizi hız, mobil kullanım kolaylığı ve taranabilirlik açısından optimize etmeyi içerir.

Bir web sitesini Google ve diğer arama motorları için optimize etme sürecine arama motoru optimizasyonu veya SEO denir. SEO çalışması, Google ve diğer küresel arama motorlarında bir web sitesinin görünürlüğünü ve organik arama sonuçlarını iyileştirmek için yapılır. SEO’nun amacı, arama motorlarının ücretsiz, “doğal” veya” organik” arama sonuçları sayfalarından web sitesi trafiğini artırmaktır. Tüm web sitesi trafiğinin %80 – %85’i arama motorlarından yani Google‘dan gelir, bu nedenle web sitenize SEO Çalışması yaptırıp, geliştirerek web sitenizin trafiğini ve gelirini büyük ölçüde artırabilirsiniz.

SEO Çalışması Hangi Yöntemlerle Yapılır?

SEO çalışması, web sitelerinin içeriği, yapısı ve sayfa içi optimizasyonu iyileştirilerek yapılır. Bir web sitesinin içeriğinin, arama motorlarında üst sıralarda yer alabilmesi için kaliteli ve hedef kitleyle alakalı olması gerekir. Web sitesinin yapısı, anahtar kelimelerin ve meta etiketlerin doğru kullanımıyla arama motorları için de optimize edilmelidir.

SEO Çalışması Hangi Tekniklerle Nasıl Yapılır?

Site içi optimizasyon, anahtar kelimelerin ve meta etiketlerin doğru kullanılmasının yanı sıra iyi web sitesi metin yazarlığı ve web sitesi tasarımı ile de doğru olmalıdır. SEO çalışması, web sitesine kaliteli bağlantılar oluşturularak da yapılır. Bir web sitesine bağlantılar, web sitelerinin SEO’sunu iyileştirmek için yüksek sayfa sıralaması ve yüksek otoriteye sahip yüksek kaliteli web sitelerinden olmalıdır.