SEO

SEO Nedir?

SEO, arama motoru optimizasyonu veya arama motoru optimize edici için kullanılan bir kısaltmadır. Bir SEO ile çalışma kararı, sitenizi geliştirip zaman kazanmanızı sağlayabilecek önemli bir karardır, ancak sitenize ve itibarınıza zarar verme riski de vardır. SEO‘nun sitenize kazandırabileceği avantajların yanı sıra tecrübesiz bir SEO‘nun verebileceği zararları da araştırdığınızdan emin olun. SEO‘ların yanı sıra diğer uzmanlar ve danışmanlar web sitesi sahiplerine aşağıdaki gibi hizmetler sunar:

  • Site içeriğini ve yapısını inceleme,
  • Web sitesinin geliştirilmesi için teknik çalışmalar (hosting, yönlendirmeler, hata sayfaları, JavaScript ve CSS kullanımı),
  • İçerik geliştirme,
  • Çevrimiçi iş geliştirme kampanyalarının yönetimi,
  • Anahtar kelime araştırması.

Google’da reklam vermenizin, sitenizin organik arama sonuçlarındaki durumu üzerinde hiçbir etkisi olmaz. Google, siteleri ücret karşılığında arama sonuçlarına eklemez veya sitelerin sıralamasını değiştirmez. Organik arama sonuçlarımızda görünmenin herhangi bir maliyeti yoktur. Google Search Console, Resmi Google Arama Merkezi Blogu ve Google Tartışma Forumu gibi kaynaklarda sitenizi organik arama için nasıl optimize edebileceğiniz konusunda bol miktarda bilgi bulabilirsiniz.

SEO‘nuzun sizin için yapacaklarının birçoğunu Google SEO başlangıç kılavuzunda bulabilirsiniz. Bu iş için bir uzmandan yardım alacaksanız bu kılavuzu iyice öğrenmeniz gerekmez. Yine de bu tekniklerden haberdar olmak sizin yararınıza olacaktır. Bu sayede, SEO, önerilmeyen veya tavsiye edilmeyen bir teknik kullanmak isterse bunu bilirsiniz.

SEO Uzmanlığı konusunda detaylı bilgi edinmek isteyenlerin Google tarafından yayınlanan Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) Başlangıç Kılavuzu dosyasını okumaları gerekir.

SEOGoogle Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) SEO Uzmanı. Google SEO, SEO Danışmanı, Istanbul, Turkey.